PODPORUJE IMUNITU

KOLOSTRUM OPTIMALIZUJE PRIRODZENÝ OBRANNÝ SYSTÉM U ZDRAVÝCH OSÔB.
Je bohatým zdrojom vysokého množstva imunoglobulínov (IgG). To sú protilátky, ktoré zabezpečujú odpoveď organizmu na cudzorodé látky. IgG z kolostra sa viažu na receptory imunitných buniek a stimulujú ich pri ochrane organizmu.

 

V súvislosti s podporou imunity (imunitou) sú dôležité aj takzvané Prenosové faktory. Sú to malé imunitné tzv. messenger molekuly. Ich úlohou je prenášať signály imunologického rozpoznávania medzi „novými" alebo „mladými" imunitnými bunkami a „starými" imunitnými bunkami, čím informujú nové imunitné bunky o prítomnom alebo potenciálnom nebezpečenstve. Klinické štúdie poukazujú predovšetkým na imunonormalizačný účinok PF. To znamená, že stimulujú oslabené a potláčajú nadmerné mechanizmy imunity.

 

 

Podmienky účinku • potravinový doplnok s 300 – 900 mg lyofilizovaného kolostra v dennej dávke. • minimálne 120 mg/deň, maximálne 600 mg/deň

 

PODPORUJE VÝKON, RAST SVALOV A REGENERÁCIU

Vďaka vysokému obsahu bielkovín a aminokyselín môže kozie kolostrum v kombinácii s pravidelným tréningom zlepšiť výkonnosť, svalový rast a regeneráciu.

 

VÝKONNOSŤ CVIČENIA
Podmienky účinku • 10 g denne počas 10 týždňov

 

 

SVALOVÝ RAST
Podmienky účinku • 20 g denne počas 8 týždňov

 

 

OPTIMÁLNU REGENERÁCIU
Kolostrum podporuje optimálnu regeneráciu po cvičení tak, že znižuje úbytok výkonnosti počas druhej záťaže vykonanej 20 minút po prvej záťaži.

 

 

KOLOSTRUM UDRŽIAVA ENERGIU A TONUS. POSILŇUJE VITALITU. POUŽÍVA SA V PRÍPADE PRECHODNEJ ÚNAVY.
Kolostrum má antiastenický účinok (regeneruje, pomáha prekonať telesnú únavu, ochabnutosť).
Podmienky účinku • 60 g/deň

 

PODPORUJE TRÁVENIE

Kolostrum podporuje zdravie gastrointestinálneho traktu. Pomáha zmierniť gastrointestinálne ťažkosti. Môže pomôcť pri liečbe kolotídy/zastaviť hnačku a znížiť symptómy koliky.
Podmienky účinku • 6x 170 mg/deň