ČO JE COLOSTRINO®


COLOSTRINO je výživový doplnok, ktorý obsahuje vysokokvalitné kozie kolostrum,
spracované vymrazovaním tzv. lyofilizáciou (odstránením vody). Je to šetrný proces,
vďaka ktorému si COLOSTRINO zachováva dôležité vlastnosti čerstvého kolostra.
Vysoká kvalita je zaručená neustálou kontrolou a dodržiavaním najprísnejších
podmienok. Kozie mlieko pochádza zo slovenských a moravských fariem.

ČO JE KOLOSTRUM

Kolostrum (mlezivo) je tekutina vylučovaná mliečnymi žľazami zvierat produkujúcich mlieko v období 3 až 5 dní po pôrode. Pretože COLOSTRINO je z kozieho mlieka, ide teda o kozie kolostrum. Úlohou kolostra je pomôcť prostredníctvom hotových protilátok mamy kozy ochrániť mláďatá pred infekciami, podporiť budovanie ich imunitného systému a poskytnúť im dôležité živiny podporujúce rast a zdravý vývoj. Kozy produkujú viac kolostra, ako dokážu kozliatka vypiť. Toto kolostrum sa používa na výrobu COLOSTRINA a pri pravidelnom užívaní podporuje aj v ľudskom organizme imunitu, pomáha pri regenerácii svalov a upravuje trávenie. Je vhodné aj pre deti od 3 rokov.

ZLOŽENIE

Kolostrum obsahuje všetky dôležité látky podporujúce správne a zdravé fungovanie organizmu.

Ide o najvzácnejšie látky, ktoré kolostrum obsahuje. Ich úlohou je podporiť imunitu organizmu. Ide o protilátky, ktoré sa naviažu na antigén, a zabraňujú tak patogénu vstupovať do buniek organizmu a poškodzovať ich. Po naviazaní na antigén tiež môžu aktivovať deštrukčné mechanizmy buniek, predovšetkým fagocytov, ktoré potom cudzorodé látky napadnú a zničia.

Bielkoviny sa zúčastňujú na všetkých procesoch, ktoré sa odohrávajú v organizme na bunkovej aj extracelulárnej úrovni. Sú základnými jednotkami pri stavbe telesných buniek, svalových vlákien. Slúžia aj na obnovu a regeneráciu buniek, svalov, vnútorných orgánov a tkanív. Sú základom pre imunitný systém a hormonálnu reguláciu.

Základnou zložkou bunkovej štruktúry sú tuky, ktoré tvoria najdôležitejšiu energetickú zásobu tela. Sú z nich vytvárané niektoré hormóny (napríklad pohlavné), žlčové kyseliny a ďalšie významné látky. Tuky umožňujú vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch (vitamíny A, D, E a K).

Spaľovaním sacharidov (cukrov) sa uvoľňuje energia, ktorú organizmus využíva na všetky životné procesy. Polysacharidy ako celulóza a chitín sú stavebnou jednotkou mnohých podporných štruktúr.

Ľudský organizmus si, až na niektoré výnimky, nedokáže vitamíny vyrobiť sám, a preto ich musí získavať prostredníctvom stravy. V ľudskom organizme majú nezastupiteľné miesto ako katalyzátory biochemických reakcií. Ak je ich v tele málo, objavujú sa poruchy vo fungovaní organizmu, ktoré môžu vyústiť do vážnych ochorení.

Organizmus potrebuje k rastu a vývoju 22 druhov minerálnych látok, ktoré nie je schopný vytvárať si vo vlastnom tele. Sú stavebnými prvkami kostí a zubov, riadia rovnováhu v tele, činnosť srdca a zažívacieho systému, regulujú látkovú premenu a sú nevyhnutné pre optimálne funkcie nervov a svalov.

Sú to malé imunitné tzv. messenger molekuly. Klinické štúdie ukazujú, že ide predovšetkým o ich imunonormalizačný účinok PF. To znamená, že stimulujú oslabené a potláčajú nadmerné mechanizmy imunity.

Majú v organizme množstvo dôležitých funkcií. Sú stavebnou jednotkou proteínov, pomáhajú pri raste a regenrácii, podporujú látkovú výmenu a chránia organizmus pred mnohými jedovatými látkami (toxínmi).

100% kozie kolostrum 100mg

hydroxypropylmethylcelulózu a farbivo oxid